1 Comment
מרגע לידתנו מערכת הנשימה לא פוסקת לפעול, ועם השנים צברה זיהומים ולכלוך. אלו צמחי המרפא והטיפולים הנכונים לחלק שבגוף שלא נח לרגע

מערכת הנשימה עובדת כל יום, כל היום, נון-סטופ. בכל מזג אויר, בכל עונה בשנה, בכל מקום. היא מכניסה לגוף את החמצן, שבלעדיו אין חיים, ועל הדרך גם נכנסים עם האוויר מזהמים שונים – חיידקים, וירוסים, בקטריות, פטריות, פיח, עשן ומה לא. ממש לא צריך לעשן כדי להכניס זיהום לריאות.

ועדיין, אף אחד לא מדבר על ניקוי הריאות. לא קופות החולים, לא מטפלים המציעים טיפולים שונים לניקוי הגוף מבפנים. הריאות נלקחות כמובן מאליו, על כל הזיהום שנשאף אליהן מדי רגע. לכן, רגע לפני שיעולי החורף, השפעות וההצטננויות, שאינן מיטיבות עם דרכי הנשימה, הכירו מספר דרכים טבעיות שיעזרו לנקות קצת את הג'יפה שבריאות.

  1. אורגנו
החומר הפעיל בשמן שבאורגנו הוא קרווקרול (Carvacrol), שהמדע כבר גמר עליו את ההלל בשל תכונותיו האנטי בקטריאליות והמחטאות. אפשר לצרוך את האורגנו כעלים לחליטה או כשמן, והמומלץ ביותר הוא ספל תה ובו 10 טיפות שמן אורגנו. חשוב להקפיד ששמן האורגנו מכיל קרווקרול בריכוז של 60% לפחות.

  1. פעילות אירובית
פעילות גופנית המבוססת על נוכחות חמצן (אירובית) תסייע לריאות להתנקות מעצמן. אל תתביישו להזיע – הזיעה מנקזת החוצה לא מעט לכלוך וזיהומים, כולל מהריאות. פעילות אירובית היא רווח כפול ומשולש – גם ניקוי לריאות באמצעות הפעילות המאומצת וההזעה, וגם שיפור כללי בבריאות הגוף. ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים – איך אומרים, לא משנה הסדר. העיקר להזיע קצת מהסיבות הנכונות.

  1. ליקוריץ (שוש קירח)
עשב מרפא נוסף, המוכר היטב גם בעולם המערבי ונודע בתכונותיו הרפואיות – אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי דלקתי, ונוגד חמצון יעיל. וכל הטוב הזה הודות לגליצריזין המצוי בו, חומר טבעי הדומה בפעולתו לקורטיזון.
מומלץ לקנות אבקה של שורש הליקוריץ, להוסיף חצי כפית לכוס מים חמים, לחכות 10 דקות ולשתות. 2-3 כוסות ביום יספיקו. אפשרות נוספת היא לערבב חצי כפית עם כפית דבש או סילאן ולאכול 2-3 פעמים ביום.

  1. ג'ינג'ר
צמח מצוין לניקוי רעלים שיעשה חסד גם עם הריאות. שתי תרכובות אורגניות, ג'ינג'רול ושוגאול (gingerols and shogaols), עושים סדר בגוף, מזרזים את פעולת המעיים ואת הפרשת הפסולת החוצה. לענייננו, הדרך הטובה היא לגרד 2-3 כפיות ג'ינג'ר למכשיר אדים קר ולנשום את האדים. כמו כן, בבתי מרקחת טבעיים ניתן למצוא שמן ג'ינג'ר ולטפטף ממנו 10 טיפות למכשיר האדים, להפעיל ולנשום עמוק.

  1. נענע
לשמן המופק מעלי הנענע יש תכונות המרגיעות את הגוף והוא מסווג כ"ספסמוליטי" (spasmolytic), נוגד התכווצויות. בכך הוא משחרר את דרכי הנשימה ומסייע לפעולה תקינה ומשוחררת של מערכת הנשימה כולה.

  1. שמן אקליפטוס
שמן אקליפטוס מעורר כיוח ופליטת ליחה ובכך עוזר לשמור את הריאות ודרכי הנשימה נקיים מגודש ומסתימות. לשמן האיקליפטוס השפעה מיטיבה גם עם הסינוסים, עניין קריטי לקראת שובו של החורף ושלל המחלות הנקשרות בעונה זו.
את שמן האיקליפטוס מומלץ לשאוף, וכמו בהמלצות קודמות אפשר לטפטף מספר טיפות למכשיר אדים קרים בחדר סגור. אפשרות נוספת היא לחמם מים בסיר קטן, לטפטף לתוכו 10 טיפות שמן אקליפטוס, להציב את הראש מעל לסיר ולנשום את האדים.

  1. לובליה (טבק הודי)
צמח זה מכיל תרכובת אלקלואיד (תרכובת אורגנית על בסיס חנקן) בשם לובלין, שמדלל את הכיח ומקל על פליטתו מקנה הנשימה, הסמפונות והריאות. השפעה מבורכת נוספת היא שחרור אדרנלין בגוף, המרגיע את כלי הנשימה, מרחיב אותם ומקל על פעולתם. לכן ישנן לא מעט תרופות נגד הצטננות ושיעול המכילות רכיבים מצמח הלובליה.

  1. טיון דביק
היוונים והרומאים הכירו בסגולותיו של צמח הבר והכינו משורשיו ומעליו חליטה, שנמצאה יעילה לכיוח ולהרגעת שריר הנשימה. כיום אין צורך לעקור נטוע ואין סיבה לפגוע בשיח הבר הים תיכוני. בבתי המרקחת וברשתות הטבע תמצאו חליטות מצמח הטיון.

טיפים

·         מקלחת חמה או סאונה למשך 20-30 דקות להזעה וניקוי רעלים.

·         הקפידו על פעילות גופנית מדי יום, והקפידו שתתקיים במקום פתוח, מאוורר, ללא מכוניות נוסעות.

·         שמרו על בית נקי מאבק, לכלוך ואוויר מזוהם.

·         צמצמו ככל האפשר את השימוש בתרסיסים לניקוי או להדברה.

·         אתם לא מעשנים, נכון? לא, רק בודקים... כי אם כן, אז תפסיקו. די עם זה.
                   
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.