חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment

 

כולנו יודעים שרגשות שליליים זה לא דבר טוב, אבל גרי קרייג עשה מזה מקצוע. שיטת הטיפול שלו, טכניקה לשחרור רגשי (EFT), היא טכניקה עוצמתית ויחסית חדשה, שדרך שילוב שני עקרונות טיפוליים (רפואת גוף-נפש ודיקור סיני) מבטיחה להעלים את כל הבעיות שלכם לתמיד.  

כל אחד יכול ללמוד להשתמש בה, ואם עושים אותה כמו שצריך, היא מקצרת את הטיפול משנים לדקות. ואתם יודעים מה? אתם אפילו לא צריכים להאמין בזה בשביל שזה יצליח.

תוף וגרי

ד"ר רוג'ר קלהאן (Dr. Roger J. Callahan) היה פסיכולוג מסור עם ותק של לפחות 40 שנים כשהוא המציא את ה- TFT (Thought Field Therapy), שיטת טיפול שאומרת בגדול שהכל בראש, בצורה של קודים שאנחנו לא יכולים לראות, רק להרגיש.

גרי קרייג (Gary Craig) היה אחד התלמידים המסורים שלו, שדרך הלמידה והניסיון הבין שדברים הם קצת יותר פשוטים מאיך שקלהאן רואה אותם, והמציא את ה-EFT.   

EFT (Emotional Freedom Technique) היא הגרסא המשופרת של TFT. היא טוענת שרגשות שליליים מוציאים את הגוף מאיזון, ושאת האיזון הזה אפשר להחזיר דרך תיפוף או הקשה על סדרה של 12 נקודות ספציפיות על הגוף (5 באזור הפנים, 2 בפלג הגוף העליון ו-5 בכף היד ובאצבעות) שנמצאות בהתאמה למערכת המרידיאנים המתוארת ברפואה הסינית המסורתית. בגלל שמתח רגשי לא נגמר רק במתח, ועלול לגרום לכאבים או התפתחות מחלות, EFT  מספקת הקלה גם בזה.

אבל איך מלכתחילה רגש שלילי נבנה? ברוב המקרים קורה משהו שאנחנו חווים כשלילי, בעקבותיו אנחנו מרגישים רע. התחושה הרעה הזאת מובילה לתכנות לא נכון בגוף, שמשבש את מערכת האנרגיה בגוף. במטרה למחוק את התגובה השלילית, לא מספיק לעבד את החוויה. זה לא יכול לתקן את חוסר האיזון האנרגטי. מה שכן יכול לתקן את חוסר האיזון האנרגטי הן הטפיחות בנקודות הדיקור. EFT טוענת שרגשות כאלה נוצרים בשלבים מאוד מוקדמים בילדות, לפעמים אפילו כבר בתהליך הלידה.

ההבדל העיקרי בין EFT ל-  TFT  לא נמצא בעקרונות, אלא ביישום. ב- TFT, כל בעיה מקבלת רצף נקודות תיפוף, אלגוריתם קבוע. הרצף הזה נקבע על ידי בדיקה מוקדמת של השרירים, פרוצדורה שגם קינסולוגיה ושיטות אחרות משתמשות בה. ב- EFT יש רצף אחד לכל הבעיות ולא נדרשת אבחנה מוקדמת של השרירים.

להשתחרר מהכלא

למרות שלא חסרים כאלה שטוענים ש- EFT עובדת רק בגלל שהתיפוף מסיח את הדעת מהבעיה האמיתית, את הצ'אנס האמיתי שלה היא חייבת למילואימניקים אמריקאנים שנלחמו בווייטנאם. במטרה לעזור להם להתגבר על הזיכרונות הנוראיים של המלחמה, לאורך תקופה ממושכת אותם חיילים טופלו על ידי קרייג, שהצליח בזכות ה- EFT לעשות מה ש-20 שנים של טיפול לא עשו.

גם מחקרים עדכניים מוכיחים את יעילות השיטה. לדוגמא, מחקר שפורסם בשנת 2003 בכתב העת Journal of Clinical Psychology, הראה כי טיפול בודד ב- EFT הצליח להפחית פוביות שונות בקרב 35 הנבדקים שהשתתפו בניסוי.

מחקר נוסף שפורסם באותה בכתב העת The Scientific Review of Mental Health Practice בחן 120 סטודנטים שסבלו מפחד וחרדה. הסטודנטים חולקו ל-4 קבוצות. קבוצה אחת שזכתה לטיפול EFT סטנדרטי, קבוצה שניה שטופלה בנקודות שהן לא חלק מטיפול סטנדרטי, קבוצה שלישית בה טפחו על חפץ דומם ולא על הגוף, וקבוצת ביקורת. כל המשתתפים התבקשו לדווח על מידת הפחד לפני ואחרי. המשתתפים בשלושת הקבוצות הראשונות הראו שיפור. בין הקבוצות, לא היה הבדל משמעותי.

בטיפול ב-EFT אין כאב, אין כדורים, אין מחטים, אין שימוש בכימיקלים, או בהליכים כירורגיים. כל מה שאתם צריכים זה לתופף על הגוף. יכול להיות שתרגישו עם זה מוזר בהתחלה, אבל בסוף, זה ממש לא ישנה לכם איך זה נראה.

הטיפול הראשון הוא בן שעה. בחלק מהמקרים, לא יהיה צורך בטיפול נוסף, וגם אם כן, הוא יהיה הרבה יותר קצר. הייחוד של EFT, הוא שהיא מספקת הקלה מהירה ותמידית אפילו לבעיות האינטנסיביות ביותר. חלק מהמטופלים מתגברים על בעיות של כל החיים, ברגע אחד. החופש שהיא נותנת, יכול לפתור סטרס, דיכאון, חרדה, התמכרויות, בעיות של דימוי עצמי, דפוסי מחשבה הרסניים, ואפילו אלרגיות וכאבים כרוניים. הוא גם יכול לתת את הביטחון להרוויח יותר, לפתוח עסק חדש, להוריד במשקל, להיות זמר. כל מה שתמיד רציתם ולא ידעתם איך לעשות.

יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע
אתם יכולים להגיד שזה נשמע יותר מדי טוב בשביל להיות אמיתי. ב- EFT בטח יגידו על זה שיש לכם עוד עבודה עצמית לעשות. והאמת, שאם זה עוזר למישהו לשים בצד ולתמיד את כל מה שמעכב אותו ולהגשים את עצמו, מי אנחנו שנגיד לא.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.